Stroj dosahuje počtu otáček 1 500 ot/min při šíři tkaní 1 320 mm s příslušným výkonem zanášení útku 1 980 m/min. Možnost až čtyřbarevného provedení.
Maximální počet otáček, dosahovaný u vzduchových tryskových tkacích strojů, činil v roce 1987 1 200 m/min, a výkon zanášení útku 2 000m/min. Skutečné provozní otáčky činí 700 - 850 ot/min, a podle zpracovávaného materiálu lze dosáhnout maximálního výkonu zanášení útku 1 800 m/min.
Na těchto strojích se vyrábějí také denimy a popelín, na 4-6 barevných typech pestré tkaniny, a částečně i textilie se smyčkou (např. L 5001 Sulzer Rüti). U téměř všech těchto strojů se zanášení útku provádí pomocí hlavních a štafetových trysek a tunelového paprsku. Firma Saurer-Diederichs (Bourgoin-Jallieu/Francie) používá místo tunelového typu paprsku běžný tkací paprsek s konfuzorem. Strojimport (Praha/ČSSR) dodával vzduchový tkací systém s konfuzorem pro zpracování umělého hedvábí. Nissan (Tokyo/Japonsko) vyráběl tkací stroje s hlavní tryskou, konfuzorem a normálním tkacím paprskem. Se systémem štafetových trysek je možné zvětšovat šíři tkacího stroje. Sulzer-Rüti (Rüti/Švýcarsko) a Tsudakoma (Nomachi/Japonsko) dodávaly stroje v šíři 4 - 4,20 m pro dvoudílné tkaní.
Na různých vzduchových tryskových tkacích strojích již byly instalovány první automatické prvky pro odstranění chyb útku při přetrhu niti v pásmu mezi hlavní tryskou a tkacím prošlupem. U pneumaticky pracujících zařízení pro opravu chybného útku se přetržená nit odstraní odfouknutím nebo odsáním z prošlupu dříve, než se stroj automaticky rozběhne bez počáteční polohy. Zařízení tohoto typu, vyráběné firmou Picanol (Ieper/Belgie), táhne krátkou nit popouštěním dalšího útkového materiálu prostřednictvím impulsů pro foukání a odsávání tkacím prošlupem. Tím se nůžky na straně trysek dostávají mimo provoz a přetrženou nit nepřestřihnou. Mechanismus firmy Nissan pracuje na podobném principu. Zařízení firmy Sulzer-Rüti odstraňuje přetrhy u předených přízí mechanicky, a lze je použít prakticky na všech typech tkacích strojů. Mimojiné může toto vybavení vytkat více útků, což je velmi důležité zejména pro málo odolné tkaniny v souvislosti se zamezením většího počtu rozběhových míst. Firma Tsudakoma provádí odstraňování chybného útku mechanicko-pneumaticky. Přetržený útek je z jedné trysky vyfouknut ve směru hlavních trysek a mechanicky se vytáhne z prošlupu.
Zařízení "Time-Controller" firmy Sulzer-Rüti reaguje na odlišné doby doletů a reguluje dobu zanášení na požadovanou hodnotu